Måndag - Fredag: 10 - 20. Lördag: 10 - 18. Söndag: 11 - 17. Övriga öppettider
Huvudmeny
Våga vara underskön.
NK Damunderkläder kan stolt presentera det holländska underklädesmärket Marlies Dekkers som i drygt 17 år designat underkläder med fokus på passform, kreativitet och självförtroende.
Marlies Dekkers utgår från människors olika former i sitt skapande, med visionen att alla ska framhäva den del av kroppen som de tycker är extra vacker. Därför skapar hon exklusiva underklädesmodeller som med olika former och detaljer gör det möjligt att fokusera på just de delarna, till exempel skuldrorna eller nacken.
Hennes underkläder placerar sig i gränslandet till modeplagg, och älskas av moderna kvinnor med stil och självförtroende. Celebriteter som Lady Gaga, Paris Hilton, Dita von Teese och Britney Spears är trogna kunder som tagit till sig Marlies Dekkers koncept.
Märket har nyligen uppdelats i två linjer; det lyxiga och exklusiva Marles Dekkers får sällskap av nya, ungdomligt coola Undressed by Marlies Dekkers. Undressed har ett trendigt och fräscht uttryck med coola skärningar och grafiska mönster.
Välkommen till NK Damunderkläder på Plan 1.
Kalendarie - Avdelare
Kalendarie - Avdelare
Kalendarium
Nyheter - Avdelare
Nyheter - Avdelare
Nyheter
Avdelare - Vårens Nyckelerbjudanden
Avdelare - Vårens Nyckelerbjudanden
Nyckelerbjudanden
Nyckelerbjudanden
Uppspelning av videomaterial är ej tillgängligt.

